• Píp, píp! Ako správne prikrmovať🐦

• Žiaci druhého stupňa sa na hodinách biológie oboznámili s témou prikrmovania našich vtáčikov v zime. Dozvedeli sa o vhodných druhoch potravy, ale aj o tých, ktorými by sme im mohli ublížiť. Vyrobili sme niekoľko vtáčich krímidiel a rozmiestnili ich v školskom areáli.

• 🥊Mladý boxerista🥊

• Krúžok Mladý boxerista sme v našej škole začali realizovať prvýkrát v tomto školskom roku. Teší sa obľube všetkých vekových kategórií. Pod vedením skúseného trénera a zároveň aj pedagóga našej školy sa žiaci pravidelne tešia na dynamické tréningy, cibrenie fyzických a psychických schopností a samozrejme aj formovanie postavy.

Držíme mladým športovcom palce, aby vytrvali a možno v budúcnosti reprezentovali našu školu na domácich súťažiach.

• Fašiangy, Turíce...🎨

• Posledný týždeň pred jarnými prázdninami si užívame vo skvelom fašiangovom duchu, ktorý zavŕšime tradičným karnevalom. Po prehliadke masiek sa potom všetci zabavíme, zatancujeme,  pri rôznych hrách a súťažiach veľa nasmejeme. Nakoniec  tie najkrajšie masky odmeníme peknými cenami.

• ZMENY V POPLATKOCH V MŠ OD 1.1.2023

• Na základe dodatku č. 6 k VZN Mesta Nitry č. 8/2019 sa  výška mesačného príspevku zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole od 1.1.2023 určuje:

Dieťa v MŠ s celodennou a poldennou výchovou a vzdelávaním

Úhrada v €: 1 dieťa 30 €

Ustanovenia osobitného predpisu o neuhrádzaní príspevku  (§ 28 ods. 6, zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov) tým nie sú dotknuté.

V prípade detí z jednej domácnosti ( súrodenci ) sa príspevok na čiastočnú náhradu výdavkov a nákladov za dieťa znižuje:

- za každé ďalšie dieťa v materskej škole 25 €

s podmienkou, že v aktuálnom čase súrodenci navštevujú materskú školu zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Nitra.

1. dieťa sa ráta aj predškolák, nielen platiace dieťa.

Platby uskutočňovať do 15. - ho v danom mesiaci.

• ZMENY V POPLATKOCH ZA ŠKOLSKÝ KLUB OD 1.1.2023

• Zmeny poplatkov za ŠKD - zmena od 1. 1. 2023

Na základe dodatku č. 6 k VZN Mesta Nitry č. 8/2019 o výške príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov a nákladov v školách, šk. zariadeniach... sa zvyšuje poplatok na činnosť ŠKD z 15,- eur na 20,- eur mesačne/dieťa.

Najbližšia platba sa uhrádza do 15. 1. 2023

• Oznam - vianočné prázdniny

• Vážení rodičia, milí žiaci,

vianočné prázdniny v ZŠ a MŠ na základe rozhodnutia MŠVVaŠ budú od 23. 12. 2022 do 6. 1. 2023.

Vyučovanie v ZŠ a prevádzka v MŠ začne 09.01.2023.

• Vianočná pošta 2022🧧🎁

•

Už 4. rok sme sa zapojili do projektu Vianočná pošta . Aj my sme aspoň malým kúskom prispeli a chceli aj touto cestou poslať lásku a radosť pre starkých v domovoch dôchodcov.

• Pod našimi nohami🍀🦟🦗🐜🐞🕷🦠

• Výstava Pod našimi nohami, niesla podtitul Tajný život bezstavovcov, ktorým nám priblížila život drobných tvorov, ktorí sú pre nás častokrát neviditeľní. Okrem skvelých aktivít a prednášky sme si vyrobili aj vlastných "hmyziakov" z vosku.

• Kam na strednú školu?

• Žiaci 8. a 9. ročníka našej školy počas dní otvorených dverí navštívili viaceré stredné odborné učilištia v Nitre, kde mali možnosť vyskúšať si rôzne povolania. Murovali, vyrábali z dreva, zapájali vodoinštaláciu či piekli. Prostredníctvom zážitku zistili, ako pracuje pekár, cukrár, murár, stolár, inštalatér, dokonca i kominár. Milým prekvapením pre nás bolo stretnutie s bývalým žiakom našej školy, dnes s už vyučeným kominárom. Neskrýval nadšenie zo stretnutia s nami. Zároveň sa nám úprimne zdôveril, že začiatky štúdia pre neho neboli vôbec ľahké. Chvíľu mu trvalo, kým si zvykol na pravidelnú dochádzku do školy. Majstri odborného výcviku nešetrili chválou, tento žiak dnes patrí medzi najlepších žiakov školy. Budúci školský rok ho čaká maturita, plánuje aj štúdium na vysokej škole.