• Čítajme si 2023 📖

• Aj tento školský rok sme sa zapojili do projektu Čítame si . Čítali sme si v škole, v školskom areáli, na kalvárii, na hrade, všade kde sme len chceliDo tohto projektu sa zapojili: trieda UA, 2. trieda, 3. trieda a 5. - 9. trieda.

Prečítané diela:

:) Operácia Orech "dedkovia" - Andrea Gregušová,

:) Bola raz prvá trieda - Krista Bendová,

:) Povesti o slovenských hradoch - Štefan Moravčík,

:) Uletené rozprávky pre veľké deti a malých dospelých - O. Olivieri,

:) Rozprávky štrbavej opičky - Jana Šrámková,

:) Vrzgoši - Tom Fletcher.

• Čítankové turné

• Naše čítankové "turné" začalo v školskom altánku na pôde našej školy. Dnes sme sa rozhodli pre pokračovanie na Kalvárii. Tým sme samozrejme určite ešte neskončili a naše dobrodružstvo pokračuje...

• 🎨Prírodná galéria 🐸🐭🦒🐰🐈🦔

• Aj vďaka veľkému úspechu bude naša Prírodná galéria sprístupnená  do konca školského roka.

Prídite sa pozrieť aj vy do nášho školského areálu. Nájdete v ňom krásne práce našich žiakov (dozviete sa niečo nové o vtáčikoch či iných zvieratách a môžete si vyskúšať vyriešiť aj zvieracie hádanky). Tešíme sa na vás !

• Školský futbalový turnaj na ZŠ s MŠ Novozámocká , Nitra

• Dňa 11.05.2023 sa uskutočnil futbalový turnaj žiakov II.stupňa za účasti 4 škôl: ZŠ Fatranská, ZŠ Krčméryho, ZŠ Zbehy a my ako pozývajúca škola.

Akcia prebehla v priateľskej atmosfére. Zaznamenali sme len pozitívne ohlasy zúčastnených. Hodnotenie jednotlivých zápasov prebiehalo podľa propozícii, t.j.: vyhratý zápas 3 body, remíza 1 bod a prehra 0 bodov. Hralo sa 2 x 10min., každé družstvo s každým podľa tabuliek.

Výsledky jednotlivých zápasov v skupine:
            Fatranská x Krčméryho               16:0
            Fatranská x Novozámocká          1:1
            Fatranská x Zbehy                       7:2

Novozámocká x Krčméryho       13:0
            Novozámocká x Zbehy                 3:1
            Zbehy x Krčméryho                       9:0

Na prvom mieste sa umiestnili žiaci zo ZŠ Fatranská, na druhom mieste sa umiestnili domáci futbalisti zo ZŠ Novozámocká, na treťom mieste bola ZŠ Zbehy a na štvrtom mieste ZŠ Krčméryho.

V súboji o tretie miesto sa stretli školy ZŠ Zbehy a ZŠ Krčméryho s výsledkom 13:0 v prospech ZŠ Zbehy.

O víťaza celého turnaja si zahrali chlapci zo ZŠ Novozámocká a ZŠ Fatranská, kde futbalisti domáceho družstva tesne podľahli futbalistom zo ZŠ Fatranská s výsledkom 1:2 a víťazom sa tým pádom stala ZŠ Fatranská.

Každý z tímov si odniesol ocenenie vo forme účastníckej medaile a družstvá, ktoré sa umiestnili na 1 až 3.mieste získali pre svoju školu pohár.