• Varíme plastelínu v ŠKD

• Naše šikovné deti z ŠKD si za pomoci pána vychovávateľa  pripravili suroviny na výrobu plastelíny. Po usilovnom miešaní surovín im vznikla vytúžená plastelína. Deti netrpezlivo čakali, kým vychladne. Modelovali zvieratká podľa predlohy alebo vlastnej fantázie.

• Oznam

Oznamujeme rodičom a zákonným zástupcom, že dňa 17.1.2024 (streda) o 14.00 hodine sa uskutoční v  základnej škole triednické rodičovské združenie.

• Metóda učí myslieť v kontexte a súvislostiach

• Metóda Inštrumentálneho Obohacovania a Uvedomovania (MIU) je spôsob inovatívneho vzdelávania, ktorý pôsobí na kognitívny vývin každého jednotlivca bez rozdielu veku, schopností či nadania. Podporuje schopnosť myslieť, komunikovať a vnímať svet v kontexte nehodnotenia. Naše pani učiteľky Mgr. Michaela Trokšiarová v ránci krúžku a Mgr. Zuzana Trnkusová na hodine anglického jazyka vzdelávajú metódou MIU žiakov druhého stupňa.

• Výškové veže z lega v ŠKD

• História lega siaha do roku 1932. Vtedy sa rozhodol dánsky tesár Ole Kirk Christiansen založiť známu firmu, v ktorej spočiatku vyrábal drevené hračky. Názov Lego je odvodený z dánskych slov "leg godt," čo v preklade znamená hraj sa dobre. Naši družinári sa rozhodli, že spoja sily a vytvoria výškové veže z lega.