Smernica k prevencii a riešeniu šikanovania detí a žiakov

• Profil školy

• 31. augusta 1959 bola nová budova školy v Dolných Krškanoch slávnostne odovzdaná do používania. Pravidelné vyučovanie v novej budove sa začalo 3. septembra 1959  a bola zriadená aj 9. trieda, do ktorej dochádzali žiaci z Horných Krškán, Ivanky pri Nitre a Branču. V tomto školskom roku navštevovalo školu 450 žiakov v 16 triedach, pedagogických zamestnancov bolo 20.

Riaditeľom školy bol Michal Valent, zástupca riaditeľa Jozef Mikláš.

V školskom roku 1970/71 sa stal novým riaditeľom školy Ján Krbušík a zástupcom školy Ivan Meňhart. V roku 1973 sa obec Dolné Krškany stala súčasťou Nitry a škola zmenila názov na ZDŠ Nitra - Dolné Krškany. V školskom roku 1982/1983 už ZŠ v Horných Krškanoch definitívne zatvorila svoje brány a všetci žiaci z nej prešli do ZŠ Dolné Krškany. Keďže školská jedáleň bola v nevyhovujúcich podmienkach v suteréne školy a jej kapacita už nestačila na počet stravníkov, vybudovala sa v areáli školy budova školského klubu a školskej jedálne.

V roku 1988 sa začala stavať školská telocvičňa, no po novembri 1989 bola jej výstavba prerušená.

V školskom roku 1991/92 si kolektív zvolil za riaditeľa školy Ľubomíra Martišoviča, zástupkyňou sa stala Viera Štefaničková.

Dostavba školskej telocvične pokračovala až v roku 1992 a bola dokončená a daná do užívania v roku 1993.

Po odchode riaditeľa školy Ľubomíra Martišoviča od 1. apríla 2004 bol na miesto riaditeľa školy zvolený PaedDr. Peter Zákopčan. Od 1. septembra 2004 bola zrušená ZŠ Nitra - Dolné Krškany a jej zlúčením s materskou školou vznikol nový právny subjekt. ZŠ s MŠ, Novozámocká 129, Nitra. Za riaditeľa školy bol znovu zvolený PaedDr. Peter Zákopčan.

Zástupkyňou pre ZŠ sa stala Mgr. Melinda Drdoľová a od 01.10.2018 zástupkyňou pre MŠ je Andrea Dučajová.