• Téma týždňa povolania v MŠ OD

• V škôlke nám raz povedali,
            že hoci sme ešte malí,
            aby sme vraj premýšľali,
            čím by sme sa radi stali.

Počas tohto týždňa sa deti oboznamovali s rôznymi povolaniami. Rozprávali o tom čím by chceli byť keď vyrastú, kde pracujú ich rodičia. Rozprávali sme sa aj tom, že každé z povolaní má svoj význam a jedno bez druhého by nemohlo fungovať. Niektoré z množstva povolaní, ktoré nás sprevádzajú životom si deti aj vyskúšali.

• Oznam pre rodičov!

• Vážení rodičia, v čase jarných prázdnin od 8.00 do 16.00 hodiny  sa bude konať denný pingpongový tábor pre žiakov prvého a druhého stupňa, kde si vaše deti  budú môcť zahrať ping pong pod vedením profi trénerov, zašportovať a zažiť športové a spoločenské hry. Obed, občerstvenie a pitný režim  bude zabezpečený.

Počet miest je obmedzený

Prihlášky s možnosťou platby kartou online a viac info tu:

• Karneval v ZŠ

• Fašiangy sú už tradične časom plesov, zábav a karnevalov. Karneval nechýbal ani na našej základnej škole. Žiaci 1. stupňa si dali na výbere masiek naozaj záležať. Do školy zavítali rôzne rozprávkové bytosti – ježibaby, víly, princezné, ale aj kovboji, šašovia, vojaci a veľa iných masiek s rozžiarenými očkami. Snažili sa zaujať nielen farebnosťou, ale aj originálnosťou. Za svojimi žiakmi nezaostávali ani pani učiteľky, a tiež prišli do školy v krásnych maskách. Žiaci za svoje masky boli odmenení.

• FAŠIANGY V ŠKD

• Za oknami smiech a tanec,

fašiangový harmatanec.

Berte masky, je tu bál,

fašiangový karneval.

Žiaci v ŠKD si pripravujú masky na školský fašiangový karneval. Posilnili sa bylinkovým čajom, ktorý si za pomoci pána vychovávateľa uvarili.

• „Vtáka poznáš po perí a človeka po reči“

• Myslíte, že všetky vtáčiky odlietajú na zimu do teplých krajín? Že všetky zvieratká sa uložia na zimný spánok? Nie - nie . To by tu bolo bez nich veľmi smutno. Naši žiaci to veľmi dobre vedia a tak si vtáčiky v zime a spiace medvede vytvorili.