• Ježiško v MŠ Orechov dvor

• Sestra Anka deťom priblížila PREČO Vianoce oslavujeme a pani učitelky im vysvetlili AKO ich oslavujeme. Čo sme aj praktizovali pri štedro večernom stole. Po štedrej večery prišiel Ježiško a priniesol naším škôlkarom pekné darčeky. Deti sa veľmi potešili, avšak nezabudli nato, že na Vianoce má narodeniny práve Ježiško. Bolo nám spolu naozaj veselo a všetci sme si ešte užili posledné chvíle tohtoročných vianočných sviatkov. Všetci zo škôlky Vám prajeme krásny a požehnaný rok 2024″

• Vianočné pečenie

• Žiaci 1. stupňa si užili chutné, voňavé, vianočné pečenie medovníčkov a vianočného pečiva, vďaka podpore UNICEF. Vopred pripravené cesto žiaci spracovali a vytvorili z neho krásne a voňavé dobroty. Pri zdobení žiaci pustili uzdu svojej fantázii. Medovníčky hýrili farbami. Deťom sa pečenie páčilo, užili si pri ňom kopec srandy a opäť sa niečo nové naučili. Aj takým spôsobom sme si vyčarili vianočnú náladu a pripravovali sa na najkrajšie sviatky v roku - Vianoce.

• Divadelné predstavenie Luskáčik

• Našim prvostupniarom sme pripravili návštevu Starého divadla Karola Spišáka v Nitre na predstavenie LUSKÁČIK.Toto kultúrne podujatie bolo za podpory UNICEF. Dobrodružstvá Luskáčika sa nám veľmi páčili. Výborní herci, krásna scéna zanechali v nás nezabudnuteľné  zážitky..

• Vianočná pošta

• Vianoce sú časom, keď viac myslíme na dobro a pomoc druhým. Naša základná škola sa zapojila do projektu „Vianočná pošta 2023“. Pani učiteľky a deti vyrobili dokopy 35 krásnych vianočných pozdravov pre starkých z domovov dôchodcov. Veríme, že sme spolu takto vytvorili nielen pozdravy, ale aj vyčarili spokojnosť a radosť v ich srdiečkach počas Vianoc.

• Solidarita - Vzťahová výchova

• 20. december patrí Medzinárodnému dňu ľudskej solidarity. Žiaci na našej základnej škole diskutovali o hodnotách, ktoré si pripomíname práve v tento deň, na workshope Vzťahovej výchovy. Žiaci besedovali o zdravých a nezdravých vzťahoch, hľadali riešenia, ktorými vieme riešiť konflikty. Rozoberali tematiku rozmanity a inakosti v spoločnosti.

• Vianočné tvorivé dielničky v ZŠ

• Prichádza vianočný čas, na ktorý sa dlho teší každý z nás. Vianočnej nálade každý z nás podlieha. V našej základnej škole sme si urobili vianočné tvorivé dielne. Naši šikovní žiaci si vyrobili za pomoci pani učiteliek krásne vianočné ozdoby, upiekli medovníčky. Panovala vianočná nálada za spevu vianočných kolied.

• Vianočné tvorivé dielničky s rodičmi v MŠ na Orechovom dvore

• Čo všetko dokážu šikovné ruky, fantázia a dobrá nálada – to ukázali deti našej materskej školy spolu so svojimi rodičmi na vianočných tvorivých dielňach. Vo svojich milých výtvoroch využili rôzny materiál, ktorý sa premenil na vianočné dekorácie.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a tešíme sa na ďalšie tvorivé stretnutie v našej materskej škole.

• SVETIELKA VIANOC

• Čas vianočný je vždy plný prekvapení, je chvíľou keď sa čas akoby na moment zastaví. Dňa 9.12.2023 sa deti z našej základnej a materskej školy zúčastnili vianočného programu Svetielka Vianoc.

Príď Mikuláš trošíčka, dám ti pusu na líčka.

Poťahám ti dlhú bradu, pošuškám ti malú radu.

Ponáhľaj sa, už čas letí, čakajú ťa všetky deti.

• Svätý Mikuláš

• Ani sme sa nenazdali a je tu predvianočný čas. V ňom nesmie chýbať svätý Mikuláš.

Mikuláš, Mikuláš, priateľ náš starý,

Každý rok nosievaš do okien dary.

Mikuláš, Mikuláš, ty náš veľký svätý,

Každý rok myslievaš na dobré deti..

Aj tento rok do našej školy zavítal Mikuláš o svojimi pomocníkmi anjelom a čertom. Deťom priniesol balíčky.Deti si však balíčky od Mikuláša museli zaslúžiť básničkou, pesničkou... Nálada bola úžasná, kôš s dobrotami od Mikuláša ostal prázdny a Mikuláš sa s nami milo rozlúčil. Sľúbil, že sa opäť o rok vráti. A my sa tiež samozrejme tešíme na jeho návštevu.