• OLYMPIJSKÝ DEŇ 🥇

• Dňa 22.9. 2023 si žiaci mali príležitosť zmerať svoje sily a schopnosti počas Olympijskeho dňa. Konkurencia bola vysoká, keďže súťažili deti od prvého až po deviaty ročník. Žiaci hádzali granátom, zabehli štafetu, skákali vo vreci či hádzali basketbalovou loptou do koša. Ako v každej správnej olympiáde sa deti navzájom povzbudzovali a rozvíjali tak zdravého športového ducha. Na konci samozrejme čakala na víťazov sladká odmena a dobrý pocit z ťažkého výkonu.

• Ochrana života a zdravia 🌳🌞🐈🚶‍♀️🚶

• V dňoch 7. - 8. septembra 2023 žiaci druhého stupňa absolvovali teoretickú a praktickú časť účelového cvičenia. V prvý deň sme sa teoreticky venovali  piatim oblastiam: Riešenie mimoriadnych situácií – civilná ochrana, Zdravotná príprava, Dopravná výchova, Pohyb a pobyt v prírode a Výchova k bezpečnému správaniu v prírode. Na druhý deň nám počasie prialo a praktické cvičenie sme spojili s vychádzkou popri rieke na neďaleký nitriansky vrch - Kalváriu. Žiaci preukázali osvojenie si teoretických znalostí splnením úloh na stanovištiach. Na konci nás všetkých čakala sladká odmena.