Navigácia

Zelená škola

Navigácia

 • Olympijský deň🥇

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Ochrana života a zdravia 🌳🌞🐈🚶‍♀️🚶

  V dňoch 7. - 8. septembra 2023 žiaci druhého stupňa absolvovali teoretickú a praktickú časť účelového cvičenia. V prvý deň sme sa teoreticky venovali  piatim oblastiam: Riešenie mimoriadnych situácií – civilná ochrana, Zdravotná príprava, Dopravná výchova, Pohyb a pobyt v prírode a Výchova k bezpečnému správaniu v prírode. Na druhý deň nám počasie prialo a praktické cvičenie sme spojili s vychádzkou popri rieke na neďaleký nitriansky vrch - Kalváriu. Žiaci preukázali osvojenie si teoretických znalostí splnením úloh na stanovištiach. Na konci nás všetkých čakala sladká odmena.

 • FK Nitra - Nábor do futbalového klubu

 • Organizačné pokyny k otvoreniu školského roka 2023/2024 Organizačné pokyny k otvoreniu školského roka 2023/2024

  Pondelok 4.9.2023

  Príchod žiakov je o 8,00 do  budovy školy, ukončenie cca 9,00 hod. - všetci žiaci si prinesú prezuvky!

  Do budovy vstupujú iba rodičia a žiaci prvých ročníkov, žiaci 2. - 9. ročníka v sprievode triednych učiteľov a asistentov učiteľa.

  Program:

  Hymna SR

  Slávnostný príhovor riaditeľky školy cez školský rozhlas

  Triednické hodiny v jednotlivých triedach

  Otvorenie školského roka pre žiakov bytom Orechov dvor 10.00 hod.

  Prevádzka materskej školy od 6.30 - 16.30 hod. Deti majú zabezpečenú stravu.

  Školský klub detí nie je v prevádzke.

  Školská jedáleň pre žiakov školy nie je v prevádzke. 

  Utorok 5.9.2023

  1. ročník v utorok až piatok 4 vyučovacie hodiny, obed prvákov od 12,00 hod., 

  2.-  9. ročník končia 12.20 hod.

  Školský klub v prevádzke do 16.00 hod.

  Obedy sa vydávajú od 12,00 do 14,00 hod.

  Streda 6.9. - 8.9.2023

  1. - 9. ročník riadne podľa rozvrhu

   

 • Motýlia záhrada 🐛🦋

  Na konci júna sa nám formou zážitkového učenia (na hodinách anglického jazyka a biológie) podarilo v priamom prenose pozorovať život motýlov (od húseničky - cez zakuklenie - vyliahnutie motýlov až po ich vypustenie do voľnej prírody).

 • PROJEKT UNICEF

  V rámci projektu UNICEF sme počas prvých dvoch prázdninových týždňov realizovali pre našich žiakov letný tábor. Boli to krásne a nezabudnuteľné dni plné zábavy, oddychu a cestovania po Slovensku.  

  03.07.2023  - V Nitre sa konali oslavy 1160. výročia príchodu Konštantína a Metoda na Veľkú Moravu. Žiaci sa previezli turistickým  vláčikom,ktorý mal mimoriadnu trasu až na Zoborský kláštor a spať na pešiu zónu, kde sa občerstvili zmrzlinou a ďalej  pokračovali na Nitriansky hrad.

  04.07.2023 - V utorok žiaci cestovali vlakom do Nových Zámkov.Čakalo ich tam krásne kúpanie, šantenie a osvieženie na termálnom kúpalisku Štrand.

  06.07.2023 - Vláčik a autobus tu bol, ale čo tak ísť na plavbu loďou? Pre našich nadšencov žiadny problém.   V Dolných Krškanoch žiaci nasadli na vlak a išli do Štúrova. Tam ich čakala vyhliadková loď BALU. Žiaci si vychutnávali krásny výhľad na Štúrovo, Ostrihomskú Baziliku a sútok Hrona a Dunaja.

  07.07.2023  - V piatok sa žiaci vybrali do Trnavy  a zakončili 1. letný táborový  týždeň ako inak ako šantením v Aquaparku Trnava. Dosýta si užili bazény, tobogány a množstvo atrakcií.

  10.07.2023 – 2.prázdninový týždeň sa žiaci spolu s pedagógmi vybrali do Bratislavy pozrieť zvieratá v ZOO. Neodradilo ich ani horúce počasie a zo zvedavosťou  pozerali a prechádzali sa po areáli. Krásne zážitky si zvečnili na fotografiách  a úžasne im zapózoval aj lev juhoafrický.

  11.07.2023 – Podhájska - je atrakciou dynamicky sa rozvíjajúcej obce Podhájska. Termálne kúpalisko Podhájska s geotermálnou vodou  sa často prirovnáva k  vode Mŕtveho mora a jej priaznivými účinkami na ľudský organizmus. Deti  zrelaxovali, užili si krásny slnečný deň a spokojní sa všetci vrátili do školy.

  12.07.2023 - Lyra  v Ivanke pri Nitrežiaci ochutnali  delikátnu zmrzlinu v novej výrobni v Ivanke pri Nitre. Osviežení,nabudení a omámení vôňou čokolády  sa vybrali pozrieť do dediny Vieska nad Žitavou,  kde sa nachádza Arborétum Mlyňany.

  13.07.2023- kvôli zlému počasiu žiaci strávili celý deň v školskom areáli. V školskom klube hrali hry, kreslili, skúmali   mikroskopom listy rastlín, ktoré zdobia našu školu. Po vyjasnení hrali športové hry na multifunkčnom ihrisku.

  14.07.2023 posledný táborový deň sa ukončil krásnou prechádzkou z Krškán popri rieke až do Nitry a kúpaním na nitrianskom kúpalisku. 

   

  ĎAKUJEME !

 • ⛳Prázdninová výzva🌿🏊

  Koľko úloh sa ti podarí počas letných prázdnin splniť? Ak plníš úlohu napísanú v okienku, tak si okienko vyfarbi.

 • HURÁÁÁ Prázdniny

 • Keramický kurz v ateliéri Médea

 • 🌱Mätový sirup🌿

  Dnes sme finalizovali výrobu Mätového sirupu. Máte povinnosť ho minúť spolu so žiakmi do 30.6.😀

  V kuchynke sú ešte ďalšie 3 litre. Všetci ste vítaní.

 • 🍃🌼Výlet na ZOBOR & geografia v teréne🌲🌻

  Dnes sme zdolali dva vrcholy, Zobor a Pyramídu, poháňaní heslom na Máriovom batohu 😉

  Deti sa učili čítať mapu, orientovať sa podľa turistických značiek. Išlo im to výborne. Z Pyramídy ďalekohľadom pozorovali panorámu mesta. Pre väčšinu z nich to bola ich prvá turistika v živote. Do školy sme sa vrátili unavení a spokojní.

 • Stolnotenisový turnaj - Ideme hrať ping poooong🏓

  Dňa 16.06.2023 sa na našej škole konal 2. ročník stolnotenisového turnaja - Ideme hrať ping poooong, troch spriatelených škôl - ZŠ Novozámocká, ZŠ Krčméryho a ZŠ Sčasného. 

  Celkovo sa turnaja zúčastnilo 14 hráčov, z toho 2 dievčatá. Celá akcia sa niesla v dobrej nálade v rámci fair play. Spolu sa odohralo 29 zápasov v troch skupinách. Pohár za celkové víťazstvo si vybojovala ZŠ Novozámocká, keďže jej žiaci obsadili celý stupeň víťazov.

  Prvé miesto si vybojovala Nikolietta Kundryk, na druhom mieste sa umiestnil René Krcho a tretie miesto patrí Kristiánovi Kučerovi.

  Gratulujeme víťazom a tešíme sa na stretnutie o rok.

 • 💪Škôlkari v akcii🔨Ujo Ivan nám opraví domčeky, my si poupratujeme🔧🏠

 • 🐢Naša týždenná téma - ZOO v MŠ Orechov dvor🐘

 • 🤸🏻🏁Škôlkari na olympiáde⚾🏆

  ...Ako nás reprezentovali naši škôlkari na olympiáde....

  Naše deti sa zúčastnili "olympiády", kde súťažili v rôznych atletických disciplínach a hrdo reprezentovali našu materskú školu.

  Či už išlo o beh, vrh alebo skok do diaľky, detičky sa disciplín radi zúčastnili a na záver akcie boli obdarované krásnym diplomom a medailou.

 • 💐Deň rodiny v MŠ 👪

  Pozývame Vás na DEŇ RODINY, ktorý sa bude konať dňa 13. júna 2023 - utorok o 15,30 hodine v jedálni materskej školy. Deti si pre vás pripravili pri príležitosti Dňa rodiny milé vystúpenie.

  🍀Tešíme sa na Vás!

  💗
  Ocko ľúbi mamu,
  pozerá sa na ňu,
  aj na mňa tak hľadí,
  my sa máme radi....
  💗

 • 🐎🌻Výlet Bojná - MŠ OD🌲🐦

 • Indiánsky deň v MŠ OD - hľadanie pokladu🐾

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Novozámocká 129, Nitra
  Novozámocká 129, 949 05 Nitra
 • Základná škola (mobil): 0908 398 169

  Materská škola - 0904 599 808
  Školská jedáleň - 0908 134 035


Fotogaléria