• P R O J E K T „...ideme hrať ping – pooooooong..“ 03.06.2022

Usporiadateľ: ZŠ s MŠ, Novozámocká 129, 949 05 Nitra

Pozvaní: žiaci zo ZŠ Krčméryho a ZŠ Sčasného

Miesto: Suterén ZŠ s MŠ, Novozámocká

Prihláška : potvrdiť prihlásenie  do 13.05. 2022 na mail zsmsnitra@gmail.com .

Organizátor: Riaditeľ turnaja: Mgr. Melinda Drdoľová

Hlavný rozhodca: PaedDr. Maroš Salva

Organizační pracovníci: Mgr. Yurii Kirilov, Mgr. Richard Otott

Súťažné kategórie: zmiešané družstvo

B. Technické ustanovenia

Termín: 03.06.2022

Prihlášky: Súpisku s menami hráčov e-mailom na adresu: zsmsnitra@gmail.com .

Vyžrebovanie: Pripraví hlavný rozhodca. Opečiatkovanú súpisku doniesť na turnaj.

Predpis: Hrá sa podľa platných pravidiel ST, súťažného poriadku a tohto rozpisu.

Právo štartu: Žiaci, žiačky ZŠ 5. – 9. ročník.(5 žiakov – nie je podmienkou účasť dievčat)

Podmienka: Včas zaslaná prihláška družstva potvrdená riaditeľom školy. Za zdravotný stav a poistenie zodpovedá vysielajúca škola. Priniesť kartičku poistenca. Účastníci štartujú na vlastné  - individuálne poistenie.

Výstroj: Športový úbor – nie bielej farby. Športová obuv – nie s čiernou podrážkou.

Súťaže: O spôsobe súťaže sa rozhodne podľa počtu prihlásených

Systém súťaže:

Hrá sa turnajovým spôsobom ako turnaje SPM či VSPM.

Pôjde o turnaj jednotlivcov, víťaz pre svoju školu získa pohár.

Protesty: Najneskôr do 10 min. po odohratí stretnutia hlavnému rozhodcovi.

Časový rozpis: 8.00 hod. prezentácia, rozohranie, 8,30 hod. nástup jednotlivcov, otvorenie turnaja.

Ceny a postup: Po odohratí všetkých turnajov bude urobené vyhodnotenie - získajú diplom a víťaz pohár.

Upozornenie: Organizátor nezodpovedá za stratu cenných vecí ponechaných v šatni.

• 🌳Zelená škola🌲

• V rámci projektu Zelená škola, do ktorého sme vstúpili v školskom roku 2020/2021 a schváleného  enviromentálneho akčného plánu máme za sebou osadenie informačnej tabule, ktorej súčasťou je informačná mapa s pomenovaním všetkých  stromov, ktoré sa v našom krásnom areáli nachádzajú.

• Deň Zeme v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v MŠ.

Deti sa učili triediť odpad, aby sme mali čisté prostredie. “Starý papier, fľaše, plasty, triediť odpad by mal každý. Podľa farby ľahko viem, kam ktorú vec hodiť smiem” 🌏🌍🌎

• 👧🏻 👦🏻Zápis detí do materskej školy

• pre školský rok 2022/2023 sa uskutoční od 03.05. - 06.05.2022

Zákonný zástupca môže podať žiadosť:

-       poštou na adresu: Základná škola s materskou školou, Novozámocká 129, 949 05 Nitra

-    e-mailom alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu na e-  mailovú adresu: zsmsnitra@gmail.com

-       osobne v budove základnej/ materskej školy

Zákonný zástupca dieťaťa okrem žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy, prikladá potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktoré obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní.
            Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Informácie o povinnom predprimárnom vzdelávaní:

- zákonný zástupca dieťaťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta 2022 má povinnosť prihlásiť dieťa na plnenie povinného predprimárneho vzdelávania

- dieťa s trvalým pobytom v meste Nitra bude na plnenie povinného predprimárneho vzdelávania prednostne prijaté do spádovej materskej školy,

Spádové materské školy pre jednotlivé časti a ulice mesta Nitra sú určené Všeobecne záväzným nariadením Mesta Nitry č. 7/2021, ktorým sa určuje územie pre spádové materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitry, ktoré je zverejnené na webovom sídle mesta Nitry

• 17. ročník rozprávkovej Noci s Andersenom

• Vzhľadom k pandemickej situácii sme si dnes 1. apríla toto rozpávkové podujatie prispôsobili našim podmienkam bez klasického prespávania. Koordinačný tím pozostávajúci z našich učiteľov pod vedením p. učiteľky Trokšiarovej si vybral z ponúkaných slovenských tém príbeh od A. Lindgrenovej - Emil z Lonnebergy a pripravil pre žiakov skutočne rozprávkové dopoludnie.

• Testovanie 9 2022

• Celoplošné testovanie žiakov 9. ročníkov ZŠ - účasť všetkých žiakov 9. ročníka je povinná!

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ T9 2022 sa uskutoční 6. apríla 2022.  Žiaci budú testovaní z matematiky a vyučovacieho jazyka (slovenský jazyk a literatúra). Žiaci deviateho ročníka musia byť v škole najneskôr o 7.40 hod. Po ukončení testovania odchádzajú domov. Žiaci nesmú mať počas testovania pri sebe mobilné telefóny!

Testovanie sa začína o 8:00  a bude prebiehať v dvoch častiach:

1. časť  SLOVENSKÝ JAZYK – certifikačný test trvá  60 minút, 25 úloh

(od 8:15 do 9:15)

2. časť  MATEMATIKA -  certifikačný test trvá 60 minút, 20 úloh

(od 9:55 do 10:55)

Náhradné certifikačné testovanie sa uskutoční  21. apríla 2022, zúčastnia sa ho len tí žiaci, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť testovania v hlavnom termíne.

Náhradné testovanie sa bude realizovať v krajských mestách, v školách, ktoré určí príslušný Obvodný školský úrad v spolupráci s NÚCEM-om.