• Experimentálne overovanie

•

Koncom leta 2021 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky schválilo jedinečný projekt s názvom „Zmena organizácie vyučovania na posilnenie čitateľskej a matematickej gramotnosti“, ktorý vzišiel z návrhu našej základnej školy a bude prebiehať v dvoch po sebe nasledujúcich školských rokoch (2021/2022 a 2022/2023).

V prílohe preto zverejňujeme rozhodnutie ministerstva a taktiež Dohodu o spolupráci pri experimentálnom overovaní medzi garantom projektu – Štátnym pedagogickým ústavom a troma základnými školami, ktoré projekt realizujú.

• ...ideme hrať ping - poooooong...💪

• 5. ročníka Projektu „...ideme hrať ping – poooooong...“pri príležitosti osláv Svetového dňa stolného tenisu pre všetkých WTTD for all 2022 sa medziškolský zápas  uskutoční v priestoroch našej škole od 01.05. -31.05.2022. Súťaži budú 3 školy - ZŠ Krčméryho, ZŠ Sčasného a ZŠ s MŠ Novozámocká.

• Oznam

• Riaditeľka školy udeľuje riaditeľské voľno pre žiakov 1. - 9. ročníka dňa 11.02.2022 z dôvodu šírenia COVID-19. Prevádzka v MŠ a 1.B na Orechovom dvore nie je obmedzená. Vyučovanie pokračuje 14.02.2022.

Mgr. Melinda Drdoľová

• Prerušené vzdelávania v ZŠ a MS

• Na základe odporúčania RÚVZ so sídlom v Nitre n a r i a d i l uvedenému zariadeniu pre deti a mládež bude prerušené prezenčné vzdelávanie v malej triede MŠ na Novozámockej v Nitre do 08.02.2022 vrátane a vo veľkej triede do 12.02. 2022 vrátane, prezenčné vzdelávanie je prerušené aj v 1.A triede od 08.02. - do 12.02.2022.

Zákonní zástupcovia su  POVINNÉ DODRŽIAVAŤ KARANTÉNNE OPATRENIA a SLEDOVAŤ SVOJ ZDRAVOTNÝ STAV a ZDRAVOTNÝ STAV SVOJHO DIEŤAŤA, v prípade náhleho nástupu ktoréhokoľvek z príznakov typických pre ochorenie COVID-19 bez meškania telefonicky kontaktovať ošetrujúceho lekára.

• 🐦Originálne vtáčie kŕmidlá 🐦

• Dnes sme sa ako správni ornitológovia naučili niečo o našich drobných operencoch. Pripravili sme im alternatívnu potravu a vyrobili vtáčie kŕmidlá pod vedením pani učiteľky Trokšiarovej a Trnkusovej, ktoré sme umiestnili na stromoch v školskom areáli. V nasledujúcich dňoch sa pripravujeme na sčítavanie vtáctva a jeho pozorovanie .