• Zbierame použité batérie so Šmudlom

• Šmudlovi sme pomohli rozlúštiť záhadu, kto znečisťuje vodu v susednom lese. Deti sa dozvedeli, z čoho všetkého je zložená obyčajná batéria, a prečo by ju nemali hádzať do bežného koša.

Dostali sme    - Plastovú zbernú nádobu na batérie

- Letáčiky určené pre deti a rodičov

- Papierové škatuľky „B-boxy“ na zber batérií.

Deti zbierajú batérie doma do papierovej škatuľky. Po jej naplnení vysypú batérie do zbernej nádoby. B-box si ponechajú pre ďalší zber.

• Dopravné ihrisko

• ...aj na bicykloch či kolobežkách je dôležité vedieť dopravné značky a pravidlá cestnej dopravy :)

• Testovanie 5 2019

• Dňa 20. novembra 2019 sa koná celoslovenské testovanie žiakov piateho ročníka Testovanie 5 2019. Žiaci  budú testovaní z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry.

• 21.marec Medzinárodný deň Downovho syndrómu

• Aj naši žiaci sa pridali k ponožkovej výzve, pretože my vieme, že „Byť odlišný je normálne“

Dňa 21. marca si pripomíname Svetový deň Downovho syndrómu.  V tento deň si ľudia po celom svete obúvajú rozdielne ponožky. Prečo práve rozdielne ponožky, a prečo práve 21. dňa v mesiaci marec?

Rozdielne ponožky sa stali symbolom tohto dňa práve preto, lebo aj chromozóm má tvar ponožky. Symbol rozdielnych ponožiek, oblečených v tento deň, nám každoročne pripomína, že každý sme iný, jedinečný,  a tak je to správne.

Dátum 21. 03. je taktiež  symbolický, pretože nás informuje o tom, že ľudia s Downovým syndrómom majú o jeden 21. chromozóm navyše, čiže namiesto dvoch ich majú tri.

Preto aj naša škola chcela aspoň takýmto malým gestom vyjadriť toleranciu k odlišnostiam, ktorými sa títo ľudia vyznačujú. Do „ponožkovej výzvy“ sme sa zapojili všetci (všetky triedy druhého stupňa až po členov učiteľského zboru).

• Zápis do 0. a 1. ročníka 2019/2020

• Zápis do 1. ročníka ZŠ s MŠ, Novozámocká 129, Nitra

školský rok 2019/2020

1.4. –3.4. 2019

14,00 – 16,00

Naša škola ponúka:

• školu rodinného typu
            • areál s množstvom zelene
            • školský klub detí
            • vybavenie učební didaktickou technikou
            • inkluzívne vzdelávanie
            • krúžkovú činnosť: volejbalový, počítačový, pestovateľský, varíme – pečieme, športový
            • v škole pracujú asistentky učiteľa, špeciálny pedagóg
            • depistáž sa uskutoční 2.4.2019 v ZŠ o 8. 00 h

K zápisu prinesú zákonní zástupcovia  rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonných zástupcov

www.zsmsnovozamocka.edupage.org

e.mail: zsmsnitra@gmail.com

č.tel.: 037/7415 211

• Futbal

• Miniliga M. Stocha pokračovala 15.2.2019 ďalším turnajom na ZŠ Škultétyho. Súperili sme so ZŠ sv. Marka a ZŠ kráľa Svätopluka. Hoci sme strelili pár gólov, na víťazstvo to nestačilo. Napriek tomu dopoludnie plné rivality sa nám veľmi páčilo.

• Miniliga

• Dňa 22.11.2018 sme sa zúčastnili Miniligy Miroslava Stocha. Našu školu reprezentovali žiaci 1. - 4. ročníka. Napriek veľkej snahe sa nám podarilo streliť len jeden gól. To nás však nezastavilo a súťaž sme si veľmi užili. Hoci sme sa v tejto zostave zúčastnili súťaže prvýkrát, odchádzali sme s pocitom úsmevu.

• Revitalizácia detského školského ihriska

• Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci so spoločnosťou Bramac udelila grant vo výške 1000 € ZŠ s MŠ, Novozámocká 129, Nitra na revitalizáciu detského školského ihriska na projekt pod názvom "Strecha pre Váš nápad".

• Deň Európy

• Deň Európy je oslavou mieru a jednoty v Európe. Nečakali nás žiadne oficiality, ale naopak, deň plný príjemnej atmosféry, poučenia a zábavy.