Smernica k prevencii a riešeniu šikanovania detí a žiakov

• História školy

• V roku 1959 bola v Dolných Krškanoch ľudová škola s ročníkmi 1.-5. Žiaci ročníkov 6.-9. navštevovali OSŠ v Horných Krškanoch.

31. augusta 1959 bola nová budova školy v Dolných Krškanoch slávnostne odovzdaná do používania.
          Riaditeľom školy bol Michal Valent, zástupca riaditeľa Jozef Mikláš.
          Žiakov bolo 450, z toho 221 chlapcov a 229 dievčat. Bolo 16 tried.

Učiteľský zbor tvorili:

1. - 5. ročník                    6. - 9. ročník

Mária Ílešová                  Gabriela Bačová

Gabriela porubská          Zuzana Kremenáková

Alžbeta Rutkovská         Valéria Lieskovská

Anastázia Zvalová          Ivan Meňhart

Eva Šárayová                  Michal Pažma

Terézia Šubová               Elena Rybárová

Margita Uharčeková       Marta Sitárová

Anna Valentová              Elena Sumeráková

Mária Valentová

Gertrúda Varšániová

V šk. roku 1962/63 boli na škole krúžky: telovýchovný, rádioamatérsky, modelársky, krúžok šitia, rozhlasový, zdravotnícky, prírodovedecký, požiarny - v súťaži  "Deň mladých požiarnikov" získali 2. miesto v okrese.

V šk. roku 1970/71 sa stal novým riaditeľom školy Ján Krbušík a zástupcom Ivan Meňhart.

Žiaci reprezentovali školu v ľadovom hokeji, v roku 1978 - pod vedením Jozefa Arvaia získali 4. miesto v okrese.

V roku 1983 bola do funkcie zástupcu riaditeľa zvolená Gabriela Porubská.

V šk. roku 1983/84 v majstrovstvách okresu získali naši žiaci 2. miesto vo futbale a v ľadovom hokeji.
          V súťaži  "Putujem za ľudovou piesňou" , pod vedením s. učiteľky Pozdechovej, vyhrali 1. miesto v okrese a 4. miesto v kraji.