• Aktuality 2023/24

• september 2023

HURÁ! ZÍSKALI SME TITUL, VLAJKU A CERTIFIKÁT ZELENEJ ŠKOLY!

S radosťou Vám oznamujeme, že sa nám na konci školského roka 2022/2023 podarilo úspešne získať titul, vlajku a certifikát Zelenej školy. O udelení certifikátu rozhodla Rada Zelenej školy na základe hodnotiacej návštevy. Ocenenie má platnosť 2 nasledujúce školské roky. A veľmi sa z nich tešíme. blush

september 2023

Účelové cvičenie

V dňoch 7.- 8. septembra 2023 žiaci druhého stupňa absolvovali teoretickú a praktickú časť účelového cvičenia. V prvý deň sme sa teoreticky venovali  piatim oblastiam: Riešenie mimoriadnych situácií – civilná ochrana, Zdravotná príprava, Dopravná výchova, Pohyb a pobyt v prírode a Výchova k bezpečnému správaniu v prírode. Na druhý deň nám počasie prialo a praktické cvičenie sme spojili s vychádzkou popri rieke na neďaleký nitriansky vrch - Kalváriu. Žiaci preukázali osvojenie si teoretických znalostí splnením úloh na stanovištiach. Na konci nás všetkých čakala sladká odmena.

Mgr. Trnkusová, Mgr. Trokšiarová, Mgr. Balčiráková, Mgr. Otott, Mgr. Kirilov

september  - december 2023

Opäť sme sa zapojili do Zelenej školy, ale v novej téme ODPAD

V novom školskom roku 2023/2024 vôbec nezaháľame. A od septembra spoločne so žiakmi a členmi pedagogického zboru pracujeme na tvorbe auditu v rámci projektu Zelená škola v téme Odpad.

Mgr. Trnkusová, Mgr. Trokšiarová, Mgr. Marcinkechová

Február 2024 👩‍🏫 🐝🐛🐦🦋🕷🐜

Hodina biológie vonku - Skúmame hmyz a živočíchy žijúci v bízkosti rieky

Aj takto tradične - netradične môže vyzerať hodina biológie.

12. marec 2024

Sadí celá trieda 🌱🌱🌱

Žiaci 5. ročníka si v triede nasadili žeruchu a aj iné rastliny, o ktoré sa postupne naučia starať.

Marec - mesiac knihy📖📚

Spoločne sme sa začítali do knihy Na krídlach príbehov (od autorky - Rocio Bonilla). Porozprávali sme sa o lietaní, hádali sme rôzne hádanky, lietali myšlienkami a spoznávali rôzne druhy vtáčikov, o ktorých sme si prečítali poučné príbehy, hádali hádanky, riešili rébusz a niektoré z nich sme si aj vlastnoručne vyrobili .

poločne sme sa začítali do knihy Na krídlach príbehov (od autorky - Rocio Bonilla). Porozprávali sme sa o lietaní, hádali sme rôzne hádanky, lietali myšlienkami a spoznávali rôzne druhy vtáčikov, o ktorých sme si prečítali poučné príbehy a niektoré z nich sme si aj vlastnoručne vyrobili

Marec- 22.3. Svetový deň vody💧💧💧

Svetový deň vody sme si so žiakmi pripomenuli rôznymi spôsobmi.

Na začiatku dňa sme si pripomenuli aká je voda dôležitá, ako ňou môžeme šetriť a kde všade ju potrebujeme.

🚶‍♀️🚶🚶‍♀️🚶

A žiaci druhého stupňa sa neskôr vybrali na vychádzku k rieke Nitra, ktorá tečie v blízkosti našej školy. Pozorovali sme rieku, brehové rastliny a rozprávali sme sa aj o vodných živočíchoch. Diskutovali sme o význame a kolobehu vody v prírode. Žiaci zisťovali, kde rieka pramení a do akej rieky sa vlieva. Nezabudli sme ani na jej chemické zloženie.

Mgr. Trnkusová

A pridali sa k nám aj naši štvrtáci s p. uč. Vanesou Marcinkechovou.

Marec - apríl 2024

Staráme sa o vyvýšené záhony🌱

Ani tento rok nezaháľame a staráme sa o naše vyvýšené záhony (sadíme bylinky a zeleninu, pravidelne ich polievame a zbavujeme buriny).

Apríl 2024

Hurá von na angličtine

Poznávame prírodu, rozširujeme si slovnú zásobu a učíme sa farby.

22. apríl - Oslavujeme Deň Zeme 🌎

Dnes mala naša planéta sviatok. Pripomenuli sme si, aká je pre nás Zem dôležitá, ako sa máme o ňu správne starať a dali sme jej aj svoje sľuby, že pre ňu urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme ju chránili.

Mgr. Vanesa Marcinkechová